Szukaj produktów na naszej stronie:

Rolki

Zasady eksploatacji


ZASADY UŻYTKOWANIA I KONSERWACJI WYROBÓW MEBLARSKICH FABRYKI MEBLI CHOJMEX

Szanowny Kliencie!

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o zapoznanie i zastosowanie się do poniższych uwag i instrukcji, co powinno pozwolić na długoletnie i bezawaryjne użytkowanie wyrobów naszej produkcji.

W dniu zakupu mebli należy bezzwłocznie sprawdzić (najlepiej w sklepie) stan zakupionych mebli, tzn:

- czy wyroby wykonane są zgodnie z złożonym zamówieniem,
- czy elementy opakowania i mebla nie są uszkodzone,
- czy dołączone są wszystkie elementy przeznaczone do samodzielnego montażu oraz instrukcja montażu,
- czy mebel posiada etykietę z numerem produkcyjnym (nie dotyczy krzeseł, stołów, mebli kuchennych).

Zasady użytkowania mebli:
- Meble powinny być użytkowane zgodnie z ich konstrukcją i przeznaczeniem.
- Meble powinny być przechowywane i używane w odpowiednich warunkach tj. nie należy dopuszczać do nadmiernego  przegrzewania (przesuszenia), unikać wilgoci (zamoczenia, przemarzania).
- Meble należy używać w pomieszczeniach suchych, zamkniętych i zabezpieczonych przed szkodliwymi wpływami atmosferycznymi oraz bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.
- Mebli nie należy ustawiać w odległości mniejszej jak 1 m od czynnych grzejników.
- Wymagane jest równe ustawienie (wypoziomowanie) mebla.
- W pojemniku na pościel nie należy przechowywać większej ilości pościeli od jego objętości.
Przy rozkładaniu mebli należy wysuwać i wsuwać część ruchomą mebla równomiernie trzymając jednocześnie za uchwyt części ruchomej mebla.
- Mebel tapicerowany przed przetarciem wilgotną miękką ściereczką należy odkurzyć.
- Klapę pojemnika na pościel otwieramy za uchwyt (jak nie ma uchwytu to otwieramy trzymając za środek klapy pojemnika).
- Wersalki otwieramy i zamykamy tylko i wyłącznie chwytając za środkową część siedziska.

W trakcie używania mebli niedopuszczalne jest nadmierne jednostkowe uciskanie miękkich elementów tapicerskich (np. skakanie na siedziskach foteli foteli, kanap, sof itp. obciążania przy składaniu, siadanie na oparciach bocznych, podłokietnikach, podgłówkach, krawędziach bocznych).

Na powierzchniach tapicerskich poszczególnych mebli, w których zastosowano tzw. luźne mocowanie tkaniny obiciowej (np. materace siedzisk sof dwuosobowych, meble poduchowe oraz z dzielonymi lub wklejanymi szwami części tapicerskich) w trakcie normalnego użytkowania mogą pojawić się marszczenia i pofałdowania dające się rozprowadzić ręką, w celu efektywnej eksploatacji mebli należy dbać o równomierne użytkowanie zestawu.

W szczególności w meblach dwu i więcej osobowych należy unikać używania tylko jednego siedziska, co pozwoli zapobiec różnicom w wyglądzie całego zestawu.

Wtrakcie używania na obiciach tapicerskich, w wyniku naturalnych procesów utraty pigmentu barwiącego mogą pojawić się odbarwienia w miejscach poddanych intensywnemu użytkowaniu (czyszczeniu), jak również wystawionych na działanie promieni słonecznych.

Nie uwzględnia się zgłoszeń reklamacyjnych obejmujących:


- wady, uszkodzenia widoczne przy zakupie,
- uszkodzenia powstałe w wyniku niewłaściwego przewozu bądź przenoszenia mebli, oraz złego montażu, jak również wynikłe po sprzedaży ze zdarzeń losowych i innych okoliczności,
- uszkodzenia powstałe w wyniku niewłaściwego użytkowania, przechowywania i konserwacji, jak również po stwierdzeniu napraw przez osobę nieupoważnioną przez firmę producenta,
- wady i uszkodzenia w następstwie których obniżono cenę wyrobu przy jego zakupie,
- minimalne różnice w wygięciu drewnianych elementów na bokach mebli oraz ułożenia słojów i barw drewna,
- szkody i usterki spowodowane przez zwierzęta,
- niezgodności wzoru oraz odcienia tkaniny w przypadku dokompletowań mebli tapicerowanych,
- uszkodzenia trwale w wyniku niedbałego zachowania np. nacięcia przez ostre przedmioty,
- przebarwienia wywołane przez kontakt z farbującymi tekstyliami, jak np. dżinsy,
- szkody spowodowane przez środki impregnujące, środki do usuwania plam i do wybielania, lakier do paznokci, zmywacz do paznokci lub inne środki czyszczące zawierające alkohol i rozpuszczalniki,
- szkody wywołane przez działanie wysokiej temperatury, ognia oraz płynów żrących,
- różnice stopnia twardości pojedynczych elementów wyrobu tapicerskiego, wynikające z ich zróżnicowanej wielkości oraz uwarunkowane zastosowanymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi, fałdy w materiale obiciowym, jako cecha pożądana i zamierzona.

Zewnętrzne powłoki mebli wykonane z materiałów obiciowych lub skór są luźne i miękkie, co jest spowodowane techniką wykonania tego typu mebli.

Powstawanie fałd w pokryciu jest zjawiskiem naturalnym i zamierzonym.
Wynika  to z nowoczesnej technologii stosowanej w tapicerstwie, jak również z zastosowaniem marszczeń i ozdobnych przeszyć, poprawiających estetykę mebla.

Różnice pofałdowania elementów siedzisk i oparć, powstałych w wyniku złego użytkowania,
zmiany spowodowane nierównomiernym użytkowaniem wszystkich siedzisk kompletu tapicerskiego gdyż spowoduje to nadmierne pofałdowanie jednego siedziska i zdeformowanie właściwości wynikających z rodzaju użytego materiału.

Meble tapicerowane mają charakter wypoczynkowy, zaprojektowane i wykonane są z przeznaczeniem do okazjonalnego spania, nie zastępują sypialni.

masz do nas pytania?